Final Zamanı Yapılmaması Gerekenler

Final zamanı ne yapılması gerektiğini bir türlü çözmediğimden olsa gerek hiç çok iyi geçen finalim olmadı. Sadece bu dönemkileri için söylemiyorum bunu, 4 yıldır teknik üniversitede okuyorum daha iyi geçen tek bir finalim bile yok. Artık final tatilinde yatıyorum diye mi yoksa final zamanında finallere çalışmak haricinde herşey çok keyifli geliyor diye mi bilemiyorum. Tek bildiğim bu dönem girdiğim 5 finalimin sadece 1’inin iyi geçti. Gerisi kısmet artık inşallah hiç birinden kalmayacağım.

Finallerde ne yapılması gerektiğini bilmememe rağmen ne yapılmaması gerektiğini gayet iyi biliyorum. Önceki senelerden edindiğim acı deneyimlerime dayanarak en azından söyleyebilirim ki dizi ve film izlenmemeli, oyun oynanmamalı. Üçüncü sınıfın ilk dönemindeki  final haftasında ünlü animelerden Naruto’ya başlamışlığım var … şu kadarını söyliyim ben öyle bir dönem görmediğim, geçirdiğim en zevkli final haftalarıydı diyebilirim.

Ama esas dizi film izlemekten çok oyun oynamak insanın çok zamanını alıyor. Yani en azından benim için durum bu şekilde. Ondan final hatasına girmeden önce yüklü oyunların genelini siler ve yarım kalan oyunum varsa final tatilinde hemen bitiririm. Yoksa biliyorum kendimi, ders çalışmak dursun oyun oynayarak sabahlamam bile mümkün. Ondan bu final tatilinde de oyunları bilgisayardan kaldırdım. Fakat, ne yazık ki, internetteki oyunlar için elimden birşey gelmiyor.

Final haftasında olduğumdan mıdır yoksa ders çalışmaktan başka herşey daha tatlı olduğundan mıdır bilmem, final haftasında flash oyunlar çok güzel geliyor bana. Ne kötüdür ki benim beyendiğim flash oyunların çoğunun sonu gelmek bilmiyor. Neyse lafı daha fazla uzatmıyım ve oynadığım, sevdiğim sonradan kaybetmek istemediğim oyunları bir listeleyeyim.

CANABALT

Garip bir şekilde bağımlılık yapan oyunların başında geliyor. Oyuna genel olarak baktığımda oyunda beyenilecek hiç birşey yok. Sadece bir adam var, bu adamı kontrol ediyorsunuz ve ne kadar uzun koşabileceğinize bakıyorsunuz. Arada yolunuza engeller çıkıyor, engellerin üzerinden atlıyorsunuz, çatıdan çatıya falan atlıyorsunuz okadar. Ama tavsiye ederim eğer zaten sizde final haftasındaysanız kesin beyeneceksiniz.

Solipskier

Bu dörtlünün içerisinde en beyendiklerim arasında yer alıyor. Bir kayakçıyı, kar tepeleri yaratarak kontrol ediyorsunuz. Berlili yerlerden geçirip puan falan toplıyorsunuz. Çok hoş, eylenceli ve kesinlikle bağımlılık yapan oyunlardan.

Cursor Invisible

Güzel düşünülmüş bir oyun. Ekranda irili ufaklı hedefler çıkıyor ve siz bunları vurmaya çalışıyorsunuz. Fakat farenizin imleci görünmüyor. İlk üç saniye kadar görünen fare imleciyle ateş ediyorsunuz sonrasında imleç kayboluyor ve hiç ıskalamadan ne kadar hedef vurabileceğinize bakıyorsunuz.

Amorphous+

Nasıl ve neden sevdiğimi anlayamadığım oyundur kendisi. Son final haftamında favori oyunlarından, biraz ders biraz amorphous oynamak gibisi yok. Siz elinde kocaman bir kılıcı olan birini yöntiyorsunuz ve garip yuvarlak şeyleri – ki bence uzaylılar – öldürmeye çalışıyorsunuz. En güzel yanıda öldürdükçe farklı şekillerde ve özelliklerde uzaylıların gelmesi ne yazık ki daha tüm uzaylıları açamadım fakat final haftasının bitimine kadar açacağıma inanıyorum.

Şimdilik bu kadar.

End of Line