iletisim

İletişim Bilgieri

Bloglardaki iletişim formları oldum olası itici gelmiştir. Ben email adresimi paylaşmayı daha uygun buluyorum. Bana aşağıdaki adresten erişebilirsiniz. Hatta lütfen erişin. Blogumu okuyan birini duyduğumda ne kadar sevindiğimi tahmin edemezsiniz.

 • Email: bhdrkn [at] gmail.com

 

Kaynak Kodlar

Ayrıca blogumda yapmış olduğum hemen hemen tüm örneklerin kaynak kodlarına Git Hub alanım üzerinden ulaşabilirsiniz.

GitHub: https://github.com/bhdrkn

Stackoverflow

Stackoverflow üzerinden iletişime geçmek istermisiniz bilmiyorum ama yine de paylaşmak istedim.

profile for bhdrkn at Stack Overflow, Q&A for professional and enthusiast programmers

 • Kutlu A

  Selamlar hocam, ellerine saglik cok faydali ve kolay anlasilir bir blog olmus. Spring + mongo rest servisle ilgili blogunu baz alarak stateless bir proje baslattim da simdi servislerim icin security lazim. Bunun icin arastirma yapinca JSON Web Token in en yeni ve iyi implementasyon oldugunu gordum. Fakat internette xml based spring projesi icin hic ornek goremedim. Acaba eger bu konuda bir bilgin varsa basit bir spring json web token uygulamasi uzerinde bir bir blog yazabilir misin? (boyle ismarlama gibi oldu biraz 🙂 ama hic olmazsa guzel bir kaynak ya kaynaklar refer etsen de super olur. tesekkurler simdiden.

  • bhdrkn

   Merhaba Kutlu,

   Böyle yorumlar almak insanın çok hoşuna gidiyor. Çok motive oluyorum. Teşekkür ederim.

   Ismarlama olsun, ısmarlama olması daha güzel. Blogu başkalarının işine yarasın diye yazıyorum. Benim için bundan güzel feedback olamaz. 🙂

   Json Web Token benimde ilgimi çeken bir konu. Daha RFC’sini okumayabile fırsat bulamadım ama planım Spring Security ve JWT kullanarak bir uygulama örneği yapmak. Bu tip blog yazıları çok zamanımı aldığı için ne zaman yazabilirim bilemiyorum. Şimdi internette ufak bir araştırma yaptım, https://www.toptal.com/java/rest-security-with-jwt-spring-security-and-java güzel bir yazıya benziyor, github adresini falan da vermiş (https://github.com/szerhusenBC/jwt-spring-security-demo). Umarım işine yarar.

   Kolay gelsin

   • Kutlu A

    Cok tesekkur ederim ben de Bahadir cevap icin. Daha guzel bir turkce blog gormedim henuz internette seninki gibi. O github ornegi gormustum ama baslangic icin biraz kompleks gelmis bana 🙂 Beklemeye devam edeyim ben yazilarini arada da kendim biseyler yapmaya ugrasirim tabii.