NoteSlate

NoteSlate internette rastgeldiğim elektronik bir not defteri. Sakın aklınıza şu anda satışta olan, özel sayfalara yazılan, sayfaları kullan at şekilnde olan, ikide bir sayfa almanıza neden olacak elektronik not defterleri gelmesin. NoteSlate onlardan çok daha farklı. Güzel yanı normal sayfalara değil bildiğiniz tablet ekrana yazıyorsunuz. Yani laptop tablet ekranlarına benzer fakat okadar renk özelliği barındırmayan ekranları not defteriniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Eğer benim gibi bilgisayarınızın yanında mutlaka bir not defteri bulunduruyorsanız, aldığınız bu notları bilgisayara aktaramamanın ne demek olduğunu biliyorsunuzdur. NoteSlate USB ve SD kart girişleri sayesinde size bu özelliğide sunuyor. Yani çizdiğiniz bir şekli aldığınız bir notu kendi bilgisayarınızda kolaylıkla aktarabileceksiniz.

180 saatlik pil ömrü ile sizi şarj etmenin derdinden ve kablolardan da kurtarıyor. Resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre, sadece tek renk olarak değil, 4 ayrı rengi destekleyecek şekilde piyasaya sürülecek. Piyasaya çıkış tarihi olarak 2011 Haziranı söyleniyor. Resmi sitesinden şimdiden ön kayıtlar alınmaya başlanmış.Basic modeli için $99 fiyat biçilmiş durumda.

Resmi Sitesinden alınmış bazı teknik özellikleri

– REAL PAPER look design
– ONE COLOR display
– ONE TOUCH ability just with pen / eraser
– 210x310x6mm thin body
– 13 inch matte monochrome eInk display
– 190x270mm active display, 750x1080pixels
– 180 hours battery life (almost 3 weeks of daily work !)
– 280 g weight !
– basic inputs: pen with eraser, USB mini, SD Card, Jack 3.5 mm, AC/DC 12V
– Wi-Fi module on request with order (no added charge (!)
– no web browsing !
– end price $99
– ONE POINT OF SALE – NoteSlate online e-store

NoteSlate Resmi Sitesi : NoteSlate

End Of Line